چسب صنعتی

چسب صنعتی

چسب صنعتی

 

چسب یکی از لوازم کاربردی در صنعت های مختلف با کارایی متفاوت است که در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد زیاد انواع چسب صنعتی، چسب قوی و حتی انواع چسب ضدآب ، موجب شده تا برای آشنایی در مورد انواع و کاربرد آن ها مقاله ای مجزا برای شما عزیزان تهیه کنیم.

یکی از اولین بخش‌هایی از صنعت که به استفاده از چسب‌های صنعتی روی آورد، صنعت هوا و فضا بود که با به‌کارگیری این ماده شیمیایی توانست پیشرفت زیادی را در تولید هواپیماها و تجهیزات هوانوردی تجربه کند.

انواع چسب صنعتی

به صورت کلی از انواع چسب های صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

چسب صنعتی دو جزئی

این نوع از چسبها برای چسباندن انواع چرم طبیعی و مصنوعی، چوب، شیشه، صنایع خودرو سازی، مبلمان، کفش، لوازم اداری و تودوزی انواع ماشین کاربرد دارد و یک چسب قوی فلز نیز می باشد. رنگ این چسب طلایی مایل به زرد، همانند رنگ عسل بوده که از کلروپرن و حلال تولوئن ساخته شده است. بهتر است بدانید مدت زمان خشک شدن و چسباندن موارد ذکر شده حدودا ۱۵ تا ۲۵ دقیقه به طول می انجامد.

چسب صنعتی تک جزئی

چسب های صنعتی تک جزئی یکی از پرکاربردترین و متنوع ترین انواع چسب های صنعتی برای کاربردهای خانگی ، صنعتی و تعمیراتی است. در این چسب ها، رزین پایه و عامل پخت از ابتدا با یکدیگر مخلوط شده و به صورت یکجا دسته بندی شده اند. به عبارت دیگر چسب های تک جزئی از همان ابتدا عامل پخت ( هاردنر) را به صورت غیر فعال همراه با دیگر مواد افزودنی در فرمولاسیون خود جای داده اند. بسته به نوع چسب ، این هاردنر ممکن است با تبخیر حلال و یا توسط اعمال عوامل بیرونی مانند حرارت، رطوبت، اشعه UV و .. فعال شده و چسب تک جزئی خاصیت چسبندگی پیدا کرده و قابل استفاده می گردد.

درزگیرهای صنعتی انعطاف پذیر ( الاستیک)

درزگیرهای انعطاف پذیر یا الاستیک دسته ای مهم از چسب های صنعتی هستند. امروزه درزگیرهای صنعتی انعطاف پذیر جزء جدایی ناپذیر بسیاری از کاربردهای صنعتی به خصوص تولید ، مونتاژ و تعمیرات و نگهداری هستند. در درزگیرهای الاستیک ، خاصیت چسبندگی و درزگیری با یکدیگر ادغام شده است و هر زمان که نیاز به آب بندی انعطاف پذیر در اتصالات باشد از این محصولات استفاده می شود.

چسب صنعتی

چسب صنعتی

انواع چسب صنعتی پرمصرف

چسب کرپ

این چسب تک جزئی بر پایه لاستیک های طبیعی، با زمان خشک شدن سریع که برای چسباندن انواع چرم های طبیعی، مصنوعی، لاستیک، اسفنج، پارچه و … در صنایع کفاشی، مبلمان و تزئینات داخلی اتومبیل طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب کرپ

چسب کرپ اغلب در مواردی است که نیاز است چرم به آستری، تکسون به تکسون وصل شوند. از دیگر موارد مصرف می‌توان در زمان تا کردن لب مقوا و پشتی و پنجکی اشاره کرد. بیشتر در صنایع کفاشی مورد استفاده است علاوه بر آن در حوزه مبلمان و تزیینات داخلی اتومبیل نیز بسیار محبوب هست که در پشت صحنه با داشتن ویژگی‌هایی مانند سرعت بالای خشک شدن انتخاب شایسته‌ای است.

چسب آهن

چسب آهن به هر نوع چسبی گفته می شود که برای چسباندن فلزات به یکدیگر کاربرد دارد. البته از چسب آهن برای چسباندن مواد دیگری نیز می توانید استفاده کنید. اما به دلیل استفاده بسیار زیاد برای آهن به این نام معروف شده اند.

کاربرد چسب آهن

چسب آهن در صنایع کفش و صنایع چرم (طبیعی و مصنوعی)، روکش های پلاستیکی و پارچه ای، پوشش های تزیئنی، انواع فوم، فیبر، نمد، چوب، شیشه و فلز کاربرد دارد. هم چنین در مصارف کارگاهی جهت تعمیرات و مکانیکی قابل استفاده می باشداین چسب به طور عموم برای چسباندن انواع چرم طبیعی و مصنوعی، روکش های پلاستیکی و پارچه ای، انواع فوم، فیبر، نمد، چوب، شیشه و فلز نیز استفاده می شود.

چسب کاشی خمیری

چسب کاشی خمیری همگن و انعطاف پذیر بوده که پس از گیرش در برابر سرما وگرما، رطوبت مقاوم بوده و چسبندگی خود را حفظ کرده و مقاومت قبلی خود را از دست ندهد.

همچنین زمان چسبیدن این چسب سریع نبوده به همین دلیل دارای این قابلیت می باشد که در هنگام مصرف، زمان لازم را برای نصب کاشی یا سرامیک به کاشیکار داده تا درصورت نیاز بتواند جابجایی لازم را تا دقایقی بعد از نصب انجام دهد.

کاربرد چسب کاشی خمیری

نصب انواع کاشی بر روی گچ، سنگ، و… روی سطوح مختلف جمله سطوح بتنی، سیمانی، سنگی و…

چسباندن کاشی روی کاشی (سطوح قدیمی)

نصب آسان کاشی بدون نیاز به برداشتن کاشی قدیمی

نصب سرامیک برای سطوحی که در مجاورت رطوبت قرار دارند.

چسب کاشی پودری

این نوع چسب بر پایه سیمان طراحی و تولید شده که با توجه به پلیمری که در ساخت آن بکار رفته، پس از اختلاط کامل با آب و خشک شدن، کاملا دربرابر آب نفوذ ناپذیر خواهد بود.

موارد کاربرد چسب کاشی پودری

نصب انواع کاشی، سرامیک، سنگ و موزاییک روی سطوح مختلف

نصب کاشی روی کاشی

امکان استفاده در سطوحی که مستقیما با آب درتماس اند

امکان نصب پوشش ها روی سطوح بتنی، گچی، سنگی و….

خواص و اثرات

قدرت چسبندگی فوق العاده بالا

نفوذ ناپذیری در مقابل آب

مقاوم دربرابر نم زدگی

قابلیت انعطاف پذیری کنترل شده

سهولت و سرعت اجرا

امکان اجرای کاشی از بالا به پایین

چسب همه کاره شفاف

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان، چسبی فوری با کاربرد عمومی که در محل کار، خانه، مدرسه برای کارهای دستی، مدل سازی و … مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از اجسام را به سرعت و بادوام به یکدیگر می چسباند. این چسب به خصوص برای چسباندن قطعات PVC بسیار مناسب می باشد.

موارد کاربرد چسب همه کاره شفاف

این چسب برای چسباندن سریع و آسان موادی همچون: کاغذ، شیشه، چینی، پلاستیک، نمد، سرامیک، سنگ، لاستیک، چوب پنبه، پارچه، چرم، مقوا و… مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب موکت

این چسب تک جزئی بر پایه کوپلیمر استایرن بوتادی ان، با قدرت چسبندگی بالا و استحکام عالی که برای چسباندن انواع پوشش های کف از قبیل موکت، کفپوش و …. طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب موکت

این چسب برای چسباندن انواع پوشش های کف از قبیل موکت، کفپوش به سطوح بتونی و موزائیک و … مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب صنعتی همو (چسب چوب)

این چسب به صورت یک جزئی بر پایه رزین پلی وینیل استات بوده و از قدرت چسبندگی و مقاومت عالی برخوردار است،ایجاد فیلمی شفاف و غیر قابل رویت از ویژگی های بارز آن میباشد.

موارد کاربرد چسب صنعتی همو

این چسب قابل مصرف جهت صنابع چوب، مبلمان،گل سازی، رنگ و …. می باشد.

چسب پلی سولفید

پلی سولفیدها در ابتدا به عنوان دزدگیر استفاده می‌شدند و یک کاربرد مهم دزدگیری لبه‌های آینه‌های دوبل می‌باشد.

هر دو برای اینکه واحدها را باهم نگه دارند و مانعی در برابر نفوذ رطوبت ایجاد کنند. آنها به وسیله بیس (۲- کلرواتیل فرمال)ب ا سدیم پلی سولفید تهیه می‌شوند و به منظور کاهش قیمت از پرکننده های معدنی استفاده می‌شود.

موارد کاربرد چسب پلی سولفید

به عنوان نرم کننده، از فتالات‌ها و معرف‌های جفت کننده سیلانی استفاده می‌شود و عامل سخت کننده آنها شامل دی اکسید منگنز و کرومات هستند.

چسب صنعتی توتال

این چسب تک جزئی بر پایه لاستیک های پلی کلروپرن، با قدرت چسبندگی و استحکام عالی برای چسباندن انواع چرم، لاستیک، فلز، کاغذ، کفپوش های پی وی سی و …. طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب صنعتی توتال

این چسب برای چسباندن انواع چرم و کفش، لاستیک، فلز، کاغذ، کفپوش های پی وی سی و…. مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب سنگ

این چسب برپایه رزین پلی استر غیر اشباع و بصورت دوجزئی تولید میگردد.

موارد کاربرد چسب سنگ

از این چسب بدلیل سخت شدن سریع و چسبندگی عالی، جهت چسباندن انواع سنگ های مصنوعی و طبیعی به یکدیگر و یا سطوح سیمانی و پرکردن منافذ ساختمان و محل های مرطوب شامل حمام و دستشویی استفاده میگردد.

چسب پی یو سوپر

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان خاص، با انعطاف پذیری مناسب و عملکرد سریع که برای کاربرد در صنایع مختلف بویژه در صنایع کفاشی به منظور چسباندن تخته های PVC و PU به رویه طراحی شده است. جهت افزایش استحکام کششی و مقاومت حرارتی می توان از هاردنر ایزوسیانات نیز استفاده نمود.

موارد کاربرد چسب پی یو سوپر

این چسب در صنایع مختلف چون کفاشی، اتومبیل (جهت اتصال انواع فوم)، نصب انواع کفپوش های PVC و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب پی یو

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پلی اورتان خاص، با انعطاف پذیری بالا و عملکرد سریع که برای کاربرد در صنایع مختلف بویژه در صنایع کفاشی به منظور چسباندن تخته های PVC و PU به رویه و در صنعت سنگ طراحی شده است.

جهت افزایش استحکام کششی و مقاومت حرارتی می توان از هاردنر ایزوسیانات نیز استفاده نمود.

موارد کاربرد چسب پی یو

این چسب در صنایع مختلف چون کفاشی، سنگ، اتومبیل (جهت اتصال انواع فوم)، نصب انواع کفپوش های PVC و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب پی وی سی فشار قوی

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پی وی سی دارای انعطاف پذیری بالا، عملکرد سریع، چسبندگی قوی، استحکام مناسب و مقاومت در برابر رطوبت می باشد که جهت چسباندن پروفیل های پی وی سی و لوله های آب و فاضلاب فشار قوی طراحی گردیده است.

موارد کاربرد چسب پی وی سی فشار قوی

این چسب جهت چسباندن صفحات پی وی سی و لوله های پی ویسی فشار قوی مربوط به شبکه آب و فاظلاب و … مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب پی وی سی

این چسب تک جزئی بر پایه رزین های پی وی سی، با انعطاف پذیری بالا، عملکرد سریع، چسبندگی قوی، استحکام مناسب و مقاوم در برابر رطوبت می باشد که جهت چسباندن پروفیل های پی وی سی و لوله های آب و فاضلاب فشار ضعیف طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پی وی سی

این چسب جهت چسباندن صفحات پی وی سی و لوله های پی وی سی فشار ضعیف مربوط به شبکه آب و فاظلاب و … مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب پارکت واتربیس

این چسب برپایه رزینهای واتربیس دارای چسبندگی عالی به انواع سطوح چوبی، موزائیکی و… دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب بدون بو و قابل رقیق شدن با آب طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پارکت واتربیس

چسباندن چوب و پارکت بر روی انواع سطوح موزائیکی، سیمانی و …

چسب پارکت دوجزئی

این چسب دوجزیی با مقاومت عالی، چسبندگی مناسب، انعطاف پذیری عالی و مقاومت دمایی بالا جهت چسباندن کفپوش چوبی، پارکت و لیمینت بر پایه پلی اورتان بدون حلال بر روی انواع سطوح موزاییکی، سنگی و …. طراحی شده است.

موارد کاربرد چسب پارکت دوجزئی

این چسب برای چسباندن چوب و پارکت بر روی انواع سطوح موزائیکی، سنگی، سیمانی، سرامیکی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب بتن پودری

چسبی جدید و متمایز با کلیه فرمول ها و چسبات موجود در بازار بر پایه پلیمرهای پودری مخصوص سیمان و افزودنی های ویژه جهت بالا بردن خواص مکانیکی و فیزیکی بتن می باشد.

موارد کاربرد چسب بتن پودری

چسب بتن پودری را میتوان برای کلیه امور بتن ریزی،،ترمیم آسیب دیدگیها و سازه های بتن کف و دیواره، همچنین به عنوان جایگزین جهت افزودنی ساخت مصنوعات بتنی اعم از سنگهای مصنوعی استفاده کرد.

خواص و اثرات چسب بتن پودری

کلیه پلیمرها وافزودنی های بکار رفته در این چسب مختص سیمان بوده و سبب افزایش چشمگیر سختی نهایی، ایجاد انعطاف مناسب در ساختار نهایی، کاهش میزان آبخوری بتن در حین ساخت و ایجاد روان کنندگی بتن و در نتیجه باعث اجرای آسان تر و سختی نهایی بیشتر می شود.

حلال چسب صنعتی چیست؟

حلال چسب نوعی ماده است که برای حل کردن انواع چسب به کار می رود. برای چسب هایی که بر پایه آب هستند حلال آب است اما برای سایر چسب ها از مواد مختلفی به عنوان حلال برای چسب استفاده می شود.

حلال ماده ای است که باعث رقیق شدن چسب های صنعتی و سپس سخت شدن آن می شود و باعث سرعت بخشیدن به چسبندگی چسب های صنعتی می شود و بعد از خشک شدن چسب موجب از بین رفتن پیوند ها و باز شدن دوباره دو جسم که توسط چسب به هم وصل شده بودند می شود

اکریلیک از محبوب ترین و متداولترین چسب ها است و اغلب در صنعت خودرو برای رنگ و پوشش استفاده می شود.

از جمله حلال های انواع چسب می توان به آب، سرکه، استون و … اشاره کرد.

هر نوع چسبی حلال مخصوص خودش دارد و باید حلال آن چسب را تهیه کنید.

جسب صنعتی

جسب صنعتی

طریقه مصرف حلال چسب

طریقه مصرف استفاده از حلال چسب بسیار مهم می باشد و باید این مراحل به دقت انجام شود تا نتیجه قابل قبول حاصل گردد.

  1. ابتدا سطح چسبی را از گرد و خاک و چربی تمیز می نمایید. توجه داشته باشید سطح خیس نباشد.
  2. سپس مقداری از حلال را روی سطحی که لکه چسب دارد بریزید.
  3. در بسته بندی محصول پد مخصوصی وجود دارد که آن را روی سطح مورد نظر باید قرار دهید.
  4. مدت زمان ماندن پد روی چسب خشک شده بستگی به ضخامت چسب خشک شده دارد.
  5. .توجه داشته باشید که این حلال فرار است، پس حتما درب آن را حین کار بسته نگدارید تا از تبخیر آن جلوگیری شود.
  6. پس از گذشت مدت زمان مورد نظر چسب خشک شده نرم می شود و می توان آن را با پد مخصوص جمع کرد و سطح مورد نظر را تمیز و عاری از چسب نمود.

خرید چسب صنعتی

فروشگاه اینترنتی رنگ و ابزار خورشیدیان ارائه کننده ی انواع چسب صنعتی و درزگیرهای صنعتی برندهای مختلف می باشد. شما می توانید دسته بندی های چسب های صنعتی را درفروشگاه ما مشاهده نمایید.