اسپری رنگ

اسپری رنگ

اسپری رنگ

اسپری رنگ یک نوع رنگ است که در یک قوطی تحت فشار قرار می گیرد و در هنگام افشاندن یک دکمه شیر در قوطی رنگ آزاد می شود و رنگ از خروجی اسپری خارج می گردد. اسپری رنگ ها در انواع رنگ ها در بازار قابل خریداری است. اسپری های رنگ از نظر کیفیت و برند تنوع گوناگون دارند. این اسپری ها با توجه به تنوع کارکرد و سطوح مختلف، در رنگ های متفاوتی تولید می شوند. بیشترین استفاده از این ابزار مربوط به صنعت و کارخانجات می باشد اما در کارگاه ها و منازل نیز جایگاه بسیار مهمی دارا می باشد.

اسپری رنگ یکی از پرکاربردترین اسپری های صنعتی و خانگی میباشد که تنوع زیاد در طیف رنگی و همچنین پوشش دهی مطلوب این محصول باعث شده است تا این اسپری جایگزین بسیا مناسبی برای رنگ آمیزی با قلم مو گردد. از ویژگی های بارز و خیلی مهم این نوع اسپری میتوان به سازگاری با تمام گروه های رنگی و خشک شدن سریع رنگ اشاره نمود.

 

(Dupli Color) اسپری رنگ «دوپلی کالر» بر پایه‌ی رزین آکرولیک (روغنی) تولید می‌شود. از ویژگی‌‌های این نوع اسپری رنگ‌ می‌توان به خشک‌ شدن کمتر از 10 دقیقه‌ای آن اشاره کرد. برای اینکه کمترین مقدار شره‌کردن رنگ رخ دهد و همچنین برای پوشش‌ مطلوب‌تر سطح موردنظر، بهتر است از فاصله‌ی 25 سانتی‌متری، رنگ را اسپری کنیم. از این اسپری می‌توان برای سطوح مختلف از جمله فلز، چوب، شیشه و پلاستیک استفاده کرد. با توجه به کیفیت و براق‌بودن این اسپری رنگ، می‌توان از آن برای مصارف خانگی، هنری و صنعتی بهره برد. رنگ موجود در این اسپری بدون سرب است و مقاومت خوبی دربرابر ضربه و خراشیدگی دارد. ساختار رنگ دوپلی کالر به گونه‌ای است که از فلزات دربرابر زنگ‌زدگی محافظت می‌کند. استفاده‌ی آسان و همچنین پوشش‌دهی مطلوب این محصول باعث می‌شود جایگزین بسیار مناسبی برای رنگ‌آمیزی با قلم‌مو باشد.

ویژگی های اسپری رنگ

استفاده آسان
خشک شدن سریع
پوشش دهی کامل با پاشیدن رنگ به تمامی نقاط براق و درخشنده
قابل استفاده بر روی سطوح چوبی، فلزی، شیشه ای پلاستیکی و…
در رنگ های طلایی، نقره ای، مشکی، سفید، قهوه ای

کاربرد های اسپری رنگ ها

 • انواع مصارف خانگی و تزیینی
 • انواع مصارف صنعتی
 • مناسب برای سطوح چوبی
 • مناسب برای سرامیک
 • مناسب برای شیشه
 • در کارهای هنری
 • طراحی دکور

اسپری رنگ

12 نکته درمورد استفاده از اسپری رنگ

قبل از استفاده ابتدا باید قوطی اسپری رنگ را چند بار تکان دهید.

بر روی سطوح پلاستیکی که قبلا رنگ آمیزی نشده اند ، باید ابتدا اسپری آستر پلاستیک همین شرکت ، بر روی سطوح زده و سپس اسپری رنگ را بر روی آن پاشید.این کار کمک می کند که رنگ چسبندگی بهتری به انواع سطوح پلیمری و پلاستیکی داشته باشد و در نهایت سطح رنگ شده از کیفیت بالاتری برخوردارخواهد بود.

سطوحی که رنگ را جذب می کنند مثل چوب ، نئوپان و گچ ؛ باید بتونه یا سیلر زده شود و سپس اسپری رنگ بر روی آن زده شود.

سطوحی که یک بار به طور ضخیم رنگ آمیزی شده اند ، بلا فاصله با اسپری نباید رنگ آمیزی شوند. این کار باعث دیرتر خشک شدن رنگ در مرحله ی دوم خواهد شد.

سطوحی که قبلا با رنگ ضعیفی رنگ آمیزی شده اند (یا بعضی از پلاستیک ها) نباید اسپری رنگ را روی آن زد . چراکه رنگ خوب خشک نمی شود و حالت سطح چسبنده به خود می گیرد. (حلال رنگ اسپری رال باعث حل کردن رنگ قبلی شده و خود رنگ اسپری نیز خراب خواهد شد.)

رنگ ها بر روی سطوح فلزی که ضد زنگ هستند ، همچون طلا ، نقره ، مس ، برنز و آهن گالوانیزه ، چسبندگی خوبی بر روی آن ها ندارند . بهتر است قبل از رنگ آمیزی از اسپری آستر طوسی یا زینک یا آلومینیوم استفاده شود .

برای اسپری کردن رنگ حتما فاصله بین سطح و اسپری رنگ را رعایت کنید و حتما فاصله را در حین رنگ آمیزی کم و زیاد کنید.

برای بهتر رنگ شدن هر سطحی را دوبار اسپری کنید و حتما اجازه دهید رنگ اولیه کامل خشک شود و سپس شروع به اسپری کردن مجدد نمایید.

نیازی نیست همان اول رنگ آمیزی به یک نقطه متمرکز شوید رنگ اولیه را باریک بزنید تا رنگ یکنواختی دربیاید.

کیفیت و جنس اسپری رنگ برای رنگ آمیزی بسیار اهمیت دارد بنابراین اسپری رنگی را انتخاب کنید که از نظر کیفیتی و برند قابل اطمینان باشد.

برای رنگ آمیزی حتما از یک ماسک استفاده کنید چرا که اسپری رنگ ها در هوا پخش می شوند و ممکن است بوی آن شما را دچار مسمویت کند.

اسپری رنگ ها را در مکان هایی که حرارت زیادی دارند قرار ندهید و در فضاهای خشک و خارج از فضای خانه نگهداری نمایید.

مزایای استفاده از اسپری رنگ ها

 • این اسپری رنگ فاقد سرب است.
 • مقاومت بالا دربرابر ضربه و خراشیدگی دارد.
 • ساختار رنگ به گونه‌ای است که از فلزات دربرابر زنگ‌زدگی محافظت می‌کند.
 • روی سطوحی که مستقیما در معرض اشعه‌ی UV (فرابنفش) هستند نیز می‌توان از این اسپری رنگ استفاده کرد.
 • استفاده‌ی آسان.
 • پوشش‌دهی مطلوب.
 • جایگزین بسیار مناسبی برای رنگ‌آمیزی با قلم‌مو می باشد.
 • قابل استفاده در محیط مرطوب.
 • دارای درخشش زیاد.
 • قابلیت خشک شدن سریع.

معایب اسپری رنگ ها

 • در مقایسه با رنگ ها ، اسپری رنگ ها ترکیب رنگ کم تری دارند.
 • از نظر قیمت اسپری رنگ نسبت به قوطی رنگ ها قیمت بالاتری دارد و برای رنگ آمیزی یک دیوار باید از چند اسپری رنگ استفاده نمود.
 • اسپری رنگ ها معمولا روغنی هستند، به همین دلیل اگر به دستتان بپاشد از بین بردن رنگ از روی دستتان کار سختی می شود و باید از محلول های پاک کننده قوی استفاده نمایید.
 • معمولا اسپری رنگ ها سمی می باشند و باید در حین استفاده از اسپری رنگ ، از یک ماسک تنفسی استفاده نمایید.

اسپری رنگ

طریقه مصرف اسپری رنگ

رنگ درون قوطی اسپری به شکل تغلیظ شده می باشد. این موضوع به دو دلیل رخ می دهد. اول اینکه دمای پایین می تواند علت آن باشد. دومین دلیل نیز مربوط به سکون بیش از حد رنگ می باشد. در هوای سرد نخست باید قوطی رنگ را تا دمای ۳۵ درجه سانتی گراد گرم نمایید و آن گاه پنج دقیقه قوطی اسپری را تکان دهید. در این حالت اسپری رنگ رقیق می گردد و عمل اسپری به شکل راحت و روان انجام خواهد شد.

اگر می خواهید رنگ اسپری را فقط تست کنید، باز هم ملزم به رعایت این پنج دقیقه خواهید بود. اسپری رنگ در سه ثانیه اول رنگی ندارد. بنابراین اسپری را در سه ثانیه اول برای محل دیگری به کار ببرید. در واقع در این شرایط رنگ از انتهای قوطی به لوله داخل و اسپری می گردد. رنگ آمیزی نازک را برای پوشش جسم و رنگ کردن آن مورد توجه قرار دهید. در این صورت رنگ شره نخواهد کرد و ضمن اینکه زمان خشک شدن آن نیز طولانی تر نمی شود.

رنگ زدن باید با اصول و قوانین درست انجام شود. در واقع این رنگ آمیزی باید به شکل خطی و پلکانی باشد. از رنگ زدن های شلوغ، نامنظم و بی قاعده اجتناب کنید. چون این نوع رنگ زدن ها نتیجه خوبی از این ابزار عایدتان نخواهند کرد.

خرید و فروش اسپری رنگ

فروشگاه اینترنتی رنگ و ابزار خورشیدیان آماده ارائه بهترین محصولات با نازل ترین قیمت هاست.